Sotkamon Jymy-Pesis Ry Tuomarilakana 2024

Tuomarilakana 2024

ma 15.7.
PSU Sotkamo - Kitee Marjex 18:00
(otteluaika 4+4+K)
PT Joni Heikkinen
ST Ville Seppänen
2T Olavi Heikkonen
3T Hannes Jylhänkangas
TR Paavo Piipponen
kirjuri Aleksanteri Huotari
tulostaulu nimetään
pallotytöt C-tytöt
kuulutus Juuso Hyvönen

ti 16.7.
CPAS Sotkamo - Kuopio Salmela 14:00
(otteluaika 4+4+S+K)
PT Elina Huttunen
ST Tuomas Kemppainen
2T Aki Kähkönen
3T Kalle Karjalainen
TR Juho Partanen
kirjuri Reino Heikkinen
tulostaulu C-pojat järjestää

Superpesis Sotkamo - Pattijoki Marjex 18:00
(otteluaika 4+4+K)
PT Peter Laitio
ST Ari Kiviniemi
2T Kristian Hirsimäki
3T Heidi Huhta
TR Aleksi Kähkönen
kirjuri Eero Heikkinen
tulostaulu Pyry Kohonen
pallotytöt C-tytöt
tv-tuotanto Niklas Kilpi, Kristian Torvikoski
videotaulu Topi Kyllönen

ke 17.7.
NSS Sotkamo - Viinijärvi Marjex 18:00
(otteluaika 4+4+S+K)
PT Samuli Larinen
ST Manu Kyllönen
2T Jami Polvinen
3T Fanni Kinnunen
TR Minessa Kurkinen
kirjuri Iina Heikkonen
tulostaulu Salama Korhonen
pallotytöt D-tytöt
kuulutus Hannu Huttunen

to 18.7.
PYP Sotkamo - Kuopio Marjex 13:00
(otteluaika 4+4+S+K)
PT Elina Huttunen
ST Tuomas Kemppainen
2T Juho Helenius
3T Jussi Schroderus
TR Alex Huotari
kirjuri Reino Heikkinen
tulostaulu Pyry Kohonen
pallopojat F-pojat
kuulutus Jasperi Säkkinen

MSS Sotkamo - Kannus Marjex 18:00
(otteluaika 4+4+S+K)
PT Ville Seppänen
ST Kai Honkanen
2T Topi Kyllönen
3T Jasperi Säkkinen
TR Aapo Pursiainen
kirjuri Konsta Tervo
tulostaulu Onni Moilanen
pallopojat D-pojat
kuulutus Juuso Hyvönen

pe 19.7.
Superpesis Sotkamo - Vimpeli Marjex 18:00
(otteluaika 4+4+K)
PT Jari Saaranen
ST Jukka Marttala
2T Mika Salmenautio
3T Vilma Marttala
TR Samuli Larinen
kirjuri Olavi Arffman
tulostaulu Vincent Kontturi
pallopojat F-pojat
tv-tuotanto Ruutu

la 20.7.
NSS Sotkamo - Haapajärvi Marjex 13:00
(otteluaika 4+4+S+K)
PT Topi Kyllönen
ST Julius Pieviläinen
2T Hannes Jylhänkangas
3T Iiro Hakkarainen
TR Juho Helenius
kirjuri Konsta Tervo
tulostaulu Sylvi Arffman
pallopojat D-pojat
kuulutus Jasperi Säkkinen

su 21.7.
MKS Sotkamo - Perho Marjex 14:00
(otteluaika 4+4+S+K)
PT Elina Huttunen
ST Sanni Kankkunen
2T Ronja Korhonen
3T Joonas Rautiainen
TR Sara Makkonen
kirjuri Kaapo Kolehmainen
tulostaulu Iita Mähönen
kuulutus nimetään

DPAS Sotkamo - Haapajärvi Salmela 17:00
(otteluaika 4+4+S+K)
PT Neija Valli
ST Saara Kokko
2T Aada Ronkainen
3T, TR, kirjuri, tulostaulu D-pojat järjestää

ma 22.7.
PSU Sotkamo - Alajärvi Marjex 18:00
(otteluaika 4+4+K)
PT Ville Seppänen
ST Kai Honkanen
2T Joni Heikkinen
3T Olavi Heikkonen
TR Minessa Kurkinen
kirjuri ja kuulutus Juuso Hyvönen
tulostaulu Fanni Piirainen
pallopojat E-pojat

ti 23.7.
NYP KPK - Jokilaakso Kajaani 18:00
PT Olli Korhonen, ST Joona Korpela, 2T Juuso Qvick

to 25.7.
Superpesis Sotkamo - Imatra Marjex 18:00
(otteluaika 4+4+K)
PT Kosti Rautiainen
ST Immo Rautiainen
2T Janne Kilponen
3T Joona Korpela
TR Kaapo Kolehmainen
kirjuri Samu Sorola
tulostaulu Aku Kemppainen
pallotytöt E-tytöt
videotaulu nimetään
tv-tuotanto Samuli Larinen, Juho Sirviö