Sotkamon lukiolla 12.10.2021 Sotkamon Jymy-Pesis ry:n ja SuperJymyn kauden päätöstilaisuudessa palkitut

Sotkamon lukiolla 12.10.2021 Sotkamon Jymy-Pesis ry:n ja SuperJymyn kauden päätöstilaisuudessa palkitut post thumbnail image

G-tytöt: kehittyjä Justiina Piirainen, harjoittelija Jasmin Juntunen, tsemppari Sofia Parviainen.
G-pojat: kehittyjä Onni Moisanen, onnistuja Väinö Hartikainen, tsemppari Alpo Lipponen.  
F-tytöt: kehittyjä Bertta Kokko, harjoittelija Veera Tervo, tsemppari Sylvi Arffman, positiivisuuspalkinnot Salama Korhonen ja Iita Mähönen.
F-pojat: kehittyjä Tuomas Vähäkangas, harjoittelija Verneri Heikkinen, joukkuepelaaja Kalle Karjalainen.
E-tytöt: ulkopelaaja Ella Komulainen, sisäpelaaja Siiri Immonen, joukkuepelaaja Miisa Kurkinen.
E-pojat: kehittyjä Arttu Teeriniemi, onnistuja Jerry Heikkinen, joukkuepelaaja Eemeli Haikarainen, ulkopelaaja Milo Kyllönen, sisäpelaaja Iiro Hakkarainen, paras pelaaja Viljami Huusko.
D-tytöt, pelisarja: ulkopelaaja Emma Remes, sisäpelaaja Emma Väisänen, paras pelaaja Minja Moilanen.
D-tytöt, kilpasarja: ulkopelaaja Brianna Somesfalean, sisäpelaaja Laura Pelkonen, paras pelaaja Roosa Nevalainen.
D-pojat, oranssi: ulkopelaaja Konsta Tervo, sisäpelaaja Eeli Aleksi Erkkilä, paras pelaaja Joopi Moilanen.
D-pojat, violetti: ulkopelaaja Juho Sirviö, sisäpelaaja Reino Heikkinen, paras pelaaja Samuel Huotari.
C-tytöt, aluesarja: ulkopelaaja Elli Härkönen, sisäpelaaja Iida Korhonen, paras pelaaja Sanni Kankkunen.
C-tytöt, kilpasarja: ulkopelaaja Roosa Nevalainen, sisäpelaaja Miia Vuoti, paras pelaaja Nelli Huotari.
C-pojat, aluesarja: ulkopelaaja Olavi Arffman, sisäpelaaja Lauri Vornanen, paras pelaaja Matias Huotari.
C-pojat, SM-sarja: ulkopelaaja Kasperi Vehkaoja, sisäpelaaja Aatu Vuorinen, paras pelaaja Eemil Salminen.
B-pojat ykköspesis: ulkopelaaja Tuomas Kemppainen, sisäpelaaja Aapo Korhonen, paras pelaaja Petteri Timonen.
B-pojat Superpesis: ulkopelaaja Iivari Vihanto, sisäpelaaja Jere Heikkinen, paras pelaaja Aapo Komulainen.
Naisten maakuntasarja: ulkopelaaja Sanni Kankkunen, sisäpelaaja Elina Huttunen, paras pelaaja Suvi Cederqvist.
Miesten suomensarja: ulkopelaaja Aleksanteri Huotari, sisäpelaaja Mikko Lukkari, paras pelaaja Jere Heikkinen.
Miesten Superpesis: ulkopelaaja Kalle Kuosmanen, sisäpelaaja Joni Rytkönen, paras pelaaja Roope Korhonen.

Sotkamon Jymy-Pesis ry:n erikoispalkinnot:
Vuoden talkoolainen: Mirja Makkonen.
Vuoden toimitsija: Petteri Timonen.
Vuoden pesisperhe: Senja, Mika, Olavi, Annika, Sylvi, Hilma ja Helena Arffman.
Vuoden joukkueenjohtaja: Eija Jääskeläinen, D-pojat.
Vuoden pallopoika: Juho Helenius, E-pojat.
Vuoden pallotyttö: Monica Lindeman, E-tytöt.
Vuoden tyttötuomari: Sanni Kankkunen.
Vuoden poikatuomari: Matias Lindeman.
Vuoden juniorivalmentaja (tähtiseura-palkinto): Saku Komulainen.
Vuoden pelinjohtaja: Petri Lindsberg, B-pojat.
Vuoden plussapersoona: Riikka Huotari.
Vuoden juniorilukkari: Viljami Huusko, E-pojat.
Johtokunnan erikoispalkinto: Juuso Hyvönen
Sotkamo-lehden ”Taistelija” –kiertopalkinto: Jere Heikkinen.
JymyJoukkue –kiertopalkinto: B-pojat.
Asko Tuhkasen stipendirahasto: Aki Kähkönen ja Aleksi Kähkönen.

Itä-Länsi-edustukset 2021
E-tytöt, pelisarja: Siiri Immonen
E-pojat, pelisarja: Jerry Heikkinen
E-pojat, kilpasarja: Viljami Huusko
C-tytöt, pelisarja: Saara Kokko
C-pojat, pelisarja: Matias Huotari
C-tytöt, kilpasarja: Nelli Huotari, Miia Vuoti, 2-pelinjohtaja Laura Määttä
C-pojat, kilpasarja: Eemil Salminen, Kasperi Vehkaoja, Aatu Vuorinen, pelinjohtaja Janne Vuorinen
B-tytöt: Nelli Huotari
B-pojat: Niko Tuikka ja Iivari Vihanto
Miesten Superpesis: Niko Korhonen ja Lauri Rönkkö